• Ørret på kroken
  • Reingjærde
  • Catwalk
  • Brygge
  •  17 mai
  • toppbilde 1
  • toppbilde 2
Print

Det nye fylkestinget er klart

Det ble avgitt i alt 30.286 godkjente stemmer. Frammøteprosenten har gått noe ned siden sist fylkestingsvalg – fra 56,3 i 2011 til 53,2 i år. Nesseby kommune hadde høyest frammøte i Finnmark med 63,5%.

Det nye fylkestinget i Finnmark for perioden 2015 – 2019 ser slik ut:

Arbeiderpartiet

Medlemmer

  1. Runar Sjåstad, Vadsø
  2. Geir Ove Bakken, Alta
  3. Tarjei Jensen Bech, Hammerfest
  4. Ragnhild Vassvik, Karasjok
  5. Sylvi Jane Huseby, Hammerfest
  6. Ulf Ballo, Tana
  7. Ragnhild Kaski, Sør-Varanger
  8. Remi Strand, Vardø
  9. Bjørg Masternes, Porsanger
  10. Bjørn Johansen, Sør-Varanger
  11. Kari Lene Olsen, Nordkapp
  12. Ronny Wilhelmsen, Alta
  13. Ragnhild Aslaksen, Vadsø
  14. Hanne Iversen, Nesseby
  15. Roger Hansen, Gamvik
  16. Inga Berit A. Sara, Kautokeino
  17. Ståle Olsen, Båtsfjord

Varamedlemmer

  1. Katrine Næss Holmgren, Hammerfest
  2. Roy Arne Andersen, Måsøy
  3. Jasmin Brix, Alta
  4.  Maung San Lwin, Sør-Varanger
  5.  Anne-Mette Bæivi , Hammerfest
  6. Robert Wilhelmsen , Kvalsund
  7. Torill Klogh , Tana
  8. Kristoffer Tandberg, Vadsø
  9. Ina-Helene Olsen , Nordkapp
  10. Jan-Olav Evensen , Lebesby
  11. Julie Møller Wormdal, Vadsø
  12. Arvid Mathisen, Måsøy
  13. Aina Borch, Porsanger
  14. Ole Håvard Olsen, Nordkapp
  15. Eva Lisa Robertsen, Vardø
  16. Jon Arne Pettersen, Porsanger
  17. Siv Gamst, Hasvik
  18. Steffen Ditløvsen, Nordkapp
  19. Eldbjørg Mathisen, Karasjok
  20. Odd Arne Dikkanen, Nesseby

 

Fremskrittspartiet

Medlemmer

  1. Bengt Rune Strifeldt, Alta
  2. Ronny Berg, Alta
  3. Claus Jørstad, Alta
  4. Staal Nilsen, Sør-Varanger

Varamedlemmer

  1. Susanne Kristiansen, Alta
  2. Johnny Olaussen, Gamvik
  3. Arne Myrseth, Hammerfest
  4. Elljan Johnsen, Vardø
  5. Monica Hauge Stiansen, Sør-Varanger
  6. Odd Eilert Persen, Alta
  7. Katri-Helen Johansen, Porsanger

 

Høyre

Medlemmer

  1. Jo Inge Hesjevik, Porsanger
  2. Lise Svenning, Vadsø
  3. Kristen Albert Ellingsen, Alta
  4. Erik Henneli, Sør-Varanger
  5. Elle Kristina Saba, Tana

Varamedlemmer

  1. Vetle Langedahl, Hammerfest
  2. Marianne Haukland, Alta
  3. Mikkel Isak Eira, Kautokeino
  4. Gro Marie Johannessen Nilssen, Hasvik
  5. Tor-Bjarne Stabell, Måsøy
  6. Hanna Bakke-Jensen, Båtsfjord
  7. Herold Paulsen, Hammerfest
  8. Ingrid Mikkelsen, Nesseby

 

Kristelig Folkeparti

Medlem

  1. Svein Iversen, Alta

Varamedlemmer

  1. Otto Strand, Vadsø
  2. Astrid Daniloff, Sør-Varanger
  3. Turid Lien, Hammerfest
  4. Ravdna Turi Henriksen, Kautokeino

 

Kystpartiet

Medlem

  1. Ruth Antona Olsen, Alta

Varamedlemmer

  1. Bengt Stabrun Johansen, Alta
  2. Ingolf Eriksen, Vardø
  3. Jan Erik Jensen, Loppa
  4. Line Rønquist Tapio, Alta

 

Miljøpartiet De Grønne

Medlem

  1. Arne Liaklev, Sør-Varanger

Varamedlemmer

  1. Miriam Akkouche, Alta
  2. Ellen Marie Winther, Vadsø
  3. Ørjan Jensen, Vardø
  4. Frode Elias Lindal, Alta

 

Senterpartiet

Medlemmer

  1. Kurt Wikan, Sør-Varanger
  2. Anne Toril Eriksen Balto, Karasjok

Varamedlemmer

  1. Fred Roald Johnsen, Tana
  2. Cecilie Hansen, Sør-Varanger
  3. Carina Prytz-Wallmann, Hasvik
  4. Nancy Porsaner Anti, Tana

 

Sosialistisk Ventreparti

Medlemmer

  1. Tommy Berg, Alta
  2. Johnny Ingebrigtsen, Nordkapp

Varamedlemmer

  1. Silja Støyva Arvola, Sør-Varanger
  2. Inga Manndal, Gamvik
  3. Hovard Wøhni, Vardø
  4. Åse-Marie Småvik, Hammerfest
  5. Jarand Harila, Vadsø

 

Venstre

Medlemmer

  1. Trine Noodt, Alta
  2. Klemet Klemetsen, Kautokeino

Varamedlemmer

  1. Ann-Catharina A. Lango, Kautokeino
  2. Terje Soløy, Vardø
  3. Nils Nilsen Gaup, Karasjok
  4. Carina B. Abrahamsen, Vadsø
  5. Leif Gøran Vasskog, Alta

Les mer på Finnmark fylkeskommunes side

Les mer på NRK Finnmarks side

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
Web levert av CustomPublish AS