Print

Ođđa fylkkadiggi lea dál gárvvis

Oktiibuot ledje 30.286 jiena mat dohkkehuvvojedje.  Oasseváldiidproseanta lea veahá njiedjan maŋimuš fylkkadiggeválgga rájes, -56,3 rájes 2011:s  53,2 rádjái dán jagi. Jienasteddjiidproseanta lei 63,5 Unjárgga gielddas, mii lei eanemus Finnmárkku fylkkas.

Ođđa Finnmárkku fylkkadigge 2015 – 2019:

Bargiidbellodat

Miellahtut

  1. Runar Sjåstad, Vadsø
  2. Geir Ove Bakken, Alta
  3. Tarjei Jensen Bech, Hammerfest
  4. Ragnhild Vassvik, Karasjok
  5. Sylvi Jane Huseby, Hammerfest
  6. Ulf Ballo, Tana
  7. Ragnhild Kaski, Sør-Varanger
  8. Remi Strand, Vardø
  9. Bjørg Masternes, Porsanger
  10. Bjørn Johansen, Sør-Varanger
  11. Kari Lene Olsen, Nordkapp
  12. Ronny Wilhelmsen, Alta
  13. Ragnhild Aslaksen, Vadsø
  14. Hanne Iversen, Nesseby
  15. Roger Hansen, Gamvik
  16. Inga Berit A. Sara, Kautokeino
  17. Ståle Olsen, Båtsfjord

Várrelahtut

  1. Katrine Næss Holmgren, Hammerfest
  2. Roy Arne Andersen, Måsøy
  3. Jasmin Brix, Alta
  4.  Maung San Lwin, Sør-Varanger
  5.  Anne-Mette Bæivi , Hammerfest
  6. Robert Wilhelmsen , Kvalsund
  7. Torill Klogh , Tana
  8. Kristoffer Tandberg, Vadsø
  9. Ina-Helene Olsen , Nordkapp
  10. Jan-Olav Evensen , Lebesby
  11. Julie Møller Wormdal, Vadsø
  12. Arvid Mathisen, Måsøy
  13. Aina Borch, Porsanger
  14. Ole Håvard Olsen, Nordkapp
  15. Eva Lisa Robertsen, Vardø
  16. Jon Arne Pettersen, Porsanger
  17. Siv Gamst, Hasvik
  18. Steffen Ditløvsen, Nordkapp
  19. Eldbjørg Mathisen, Karasjok
  20. Odd Arne Dikkanen, Nesseby

 

Ovddádusbellodat

Miellahtut

  1. Bengt Rune Strifeldt, Alta
  2. Ronny Berg, Alta
  3. Claus Jørstad, Alta
  4. Staal Nilsen, Sør-Varanger

Várrelahtut

  1. Susanne Kristiansen, Alta
  2. Johnny Olaussen, Gamvik
  3. Arne Myrseth, Hammerfest
  4. Elljan Johnsen, Vardø
  5. Monica Hauge Stiansen, Sør-Varanger
  6. Odd Eilert Persen, Alta
  7. Katri-Helen Johansen, Porsanger

 

Olgešbellodat

Miellahtut

  1. Jo Inge Hesjevik, Porsanger
  2. Lise Svenning, Vadsø
  3. Kristen Albert Ellingsen, Alta
  4. Erik Henneli, Sør-Varanger
  5. Elle Kristina Saba, Tana

Várrelahtut

  1. Vetle Langedahl, Hammerfest
  2. Marianne Haukland, Alta
  3. Mikkel Isak Eira, Kautokeino
  4. Gro Marie Johannessen Nilssen, Hasvik
  5. Tor-Bjarne Stabell, Måsøy
  6. Hanna Bakke-Jensen, Båtsfjord
  7. Herold Paulsen, Hammerfest
  8. Ingrid Mikkelsen, Nesseby

 

Kristálaš Álbmotbellodat

Mielahttu

  1. Svein Iversen, Alta

Várrelahttu

  1. Otto Strand, Vadsø
  2. Astrid Daniloff, Sør-Varanger
  3. Turid Lien, Hammerfest
  4. Ravdna Turi Henriksen, Kautokeino

 

Kystpartiet

Miellahttu

  1. Ruth Antona Olsen, Alta

Várrelahtut

  1. Bengt Stabrun Johansen, Alta
  2. Ingolf Eriksen, Vardø
  3. Jan Erik Jensen, Loppa
  4. Line Rønquist Tapio, Alta

 

Miljøpartiet De Grønne

Miellahttu

  1. Arne Liaklev, Sør-Varanger

Várrelahtut

  1. Miriam Akkouche, Alta
  2. Ellen Marie Winther, Vadsø
  3. Ørjan Jensen, Vardø
  4. Frode Elias Lindal, Alta

 

Guovddášbellodat

Miellahtut

  1. Kurt Wikan, Sør-Varanger
  2. Anne Toril Eriksen Balto, Karasjok

Várrelahtut

  1. Fred Roald Johnsen, Tana
  2. Cecilie Hansen, Sør-Varanger
  3. Carina Prytz-Wallmann, Hasvik
  4. Nancy Porsaner Anti, Tana

 

Sosialistálaš Gurutbellodat

Miellahtut

  1. Tommy Berg, Alta
  2. Johnny Ingebrigtsen, Nordkapp

Várrelahtut

  1. Silja Støyva Arvola, Sør-Varanger
  2. Inga Manndal, Gamvik
  3. Hovard Wøhni, Vardø
  4. Åse-Marie Småvik, Hammerfest
  5. Jarand Harila, Vadsø

 

Gurutbellodat

Miellahtut

  1. Trine Noodt, Alta
  2. Klemet Klemetsen, Kautokeino

Várrelahtut

  1. Ann-Catharina A. Lango, Kautokeino
  2. Terje Soløy, Vardø
  3. Nils Nilsen Gaup, Karasjok
  4. Carina B. Abrahamsen, Vadsø
  5. Leif Gøran Vasskog, Alta

Loga eambbo Finnmárkku fylkkadigge siidduin

Loga eambbo NRK Finnmárkku siidduin

Tips en venn  Skriv ut